deneme bonusu
Prawnik - Biznes, Ekonomia i Finanse

Prawnik

Zobacz także:

Konstrukcje Reklamowe: Skuteczne Narzędzie Współczesnego Marketingu

0
Wprowadzenie Reklama jest integralną częścią dzisiejszego społeczeństwa, otaczając nas z każdej strony. W dobie coraz większej konkurencji na rynku, skuteczna promocja produktów i usług staje...

Pkf skarbiec Gdańsk

0
Pkf skarbiec Gdańsk Marzysz o własnym mieszkaniu, nowym samochodzie albo szalonych wakacjach życia? A może chciałbyś spłacić zaległe zobowiązania? Przyjdź do PKF Skarbiec Gdansk. Bez...

Prawnik

Aby zostać prawnikiem potrzebne są przede wszystkim odpowiednie studia. A właściwie ukończenie tych studiów. Dostać się na prawo nie jest tak łatwo. Prawnik to zawód zaufania publicznego, dlatego też na działalność adwokacką potrzebne są odpowiednie dokumenty potwierdzające znajomość prawa oraz procedur. Wiedzę tą zdobędziemy na studiach. Droga do adwokatury jest długa i ciężka. Sama nauka trwa prawie 10lat.. ponadto nie jest to łatwa edukacja. Student prawa musi się nauczyć ogromnych ilości materiałów na pamięć. Dlatego też musi charakteryzować się bezbłędną pamięcią. Trzeba znać dobrze prawo, więc jeśli ktoś się zbytnio nie interesuje jego zawiłościami, lepiej jak zrezygnuje z pomysłu zostania prawnikiem. Studia wyglądają w sposób następujący.

Na początek należy zaliczyć 5 lat nauki na studiach prawniczych, po czym zdać egzamin na aplikację. Kolejny krok to 4 lata aplikacji, które kończą się egzaminem adwokackim. Poza tym trzeba odbyć dużo praktyki, która nie jest zawsze płatna. Zależy to od kancelarii w jakiej są robione. To wszystko trzeba zrobić by zostać adwokatem. Inne zawody prawnicze mają się podobnie. Przykładowo notariusz musi studiować 5 lat, by zdać egzamin na aplikację. Później 3 lata aplikacji i na końcu 4 lata bycia asesorem.

Jak mówią studenci prawa: najgorszy jest egzamin. Czasami tylko 15% podchodzących do niego w skali kraju zdaje. Jest to zawód elitarny. Bardzo powszechne są opinie, że tak naprawdę to trzeba mieć znajomości by „dopchać” się do środowiska prawniczego i znaleźć pracę jako prawnik. Często rodziny w której małżeństwo bądź ojciec są prawnikami, dzieci także nimi zostają. Zawód ten bowiem daje możliwość życia na wysokim poziomie materialnym.

Poprzedni artykułFarmaceuta
Następny artykułKredyty dla firm

Losowe wpisy: